Kabir vaří Šubu!

2. 06. 2014 13:30:00
Odmítám polemizovat o tom, jestli je šuba pokrm ruský nebo ukrajinský – ještě by z toho byl nějakej ozbrojenej konflikt! Mně na něj poslala recept Češka Šárka Medková, které tímto srdečně spasíbuju! Totiž, blagadarjů! Tyjo, co to melu - DĚKUJU!!

Začneme zase surovinama: Koupíme si čtyři velký zavináče.
Nene, kecám, ten čtvrtej jsem já, hi hi!

Pak budeme potřebovat jednu středně velkou řepu (já vzal dvě a bylo to moc, ale o tom potom). Přiznám se bez mučení, že jsem podváděl a koupil si je předvařený. Víte totiž, jak se vaří řepa? Stejně jako brambory, ale DVĚ HODINY!!!

Dál budeme potřebovat osm středně velkých brambor (já vzal pět a bylo to málo, ale o tom potom), menší sklenku majonézy, sůl a mletý pepř.

Nejdřív dáme vařit brambory ve slupce. Pak rozvineme zavináče, dáme z nich pryč tu cibuli, stáhneme je z kůže a nakrájíme na čtverečky.

Potom na hrubém struhadle nastrouháme řepu
(tu, co jste se s ní dvě hodiny vařili nebo si koupili už měkkou jako já).
Je fakt, že to je činnost, při který je všude rudo. Šťáva jde dolů ze všeho kromě plyše, takže mě k tomu vůbec nepustili, jen mě nechali zapózovat za bariérou ze struhadla a pak mě uklidili co nejdál.

Pak vezmeme to samý struhadlo a nastrouháme oloupané brambory na hoblinky. Já je poněkud rozvařil, takže jsem je měl spíš jen na blinky. Ale na výslednou chuť to nemělo vliv, takže sláva! Brambory trochu přisolíme, opepříme, a já pozdě, ale přeci přišel na to, že je dobrý nasekat do nich cibuli, co nám zbyla ze zavináčů.

Pak vezmeme zapékací misku, na její dno rozprostřeme nakrájenou rybu a lehce to přetáhneme majonézou. Ale fakt jenom trochu, ono to i tak bude pěkně kalorický!

Na to rozprostřeme ty brambory. No vidíte, co mi z toho vzniklo, v tom by hoblinky nehledal nikdo... No ale zase jsem si to mohl podepsat!

Pak vezmeme nastrouhanou řepu, vyždímáme z ní šťávu, smícháme ji s majonézou a celý to natřeme nahoru jako poslední vrstvu.

A teď přijde to nejhorší: Dáme přes to fólii, uložíme to do ledničky a necháme to být.
Do druhýho dne.
Strašný.
Normálně jsem to obrečel...

Nakonec jsem se dočkal a stálo to za to! Taková lahoda...


Byl to podařený první pokus, jen si pro příště píšu poznámku: Víc brambor, míň řepy a do brambor přimíchat nasekanou cibulku ze zavináčů.
Děkuju Šárce M. za zprostředkování parádního kulinářského zážitku!

Autor: Kabir | pondělí 2.6.2014 13:30 | karma článku: 25.07 | přečteno: 2392x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

Irena Houdková

Aby z vašich cílů na 2019 nezbyly jen sny... 2. díl

Základní seznámek cílů už máme dle předchozího dílu v mnoha formách perfektně zpracovaný, je uložen v peněžence a jeho důležitost nám připomíná motto na ploše PC I fota v mobilu.

19.2.2019 v 6:09 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Helena Vlachová

O cenzuře

Cenzuru si můžeme vysvětlit jako dozor či dohled, může se jednat o úřední zkoumání všeho, co je určeno ke zveřejnění. Kdo zažil vládu komunistů, ví, o čem hovořím

19.2.2019 v 5:18 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 40 | Diskuse

Jana Slaninová

Proč sádlo milovati lze

Sádlo jest esencí přírody. Kromě chuti, vůně a konzistence před a po (vyškvaření), má léčivých účinkův. Pokud se člověk dostane do stavu zajizvení, tlaková masáž sádlem, jest pravým požehnáním.

18.2.2019 v 20:26 | Karma článku: 27.04 | Přečteno: 529 | Diskuse

František Skopal

O hlubokém omylu stoupenců gnostického křesťanství

Gnostické křesťanství je křesťanstvím, uznávajícím kosmický princip Krista. Jde o všeobsáhlý, božský princip, nacházející se nad hmotným světem.

18.2.2019 v 14:18 | Karma článku: 9.83 | Přečteno: 382 | Diskuse

Jana Neuwerthová Šmýdová

Co všechno chcete stihnout, než zemřete?

Zkoušeli jste někdy pracovat “jenom” 40 hodin týdně? Člověku zůstane spousta volného času. Odpočine si, ponoří se i do jiných činností a ráno jde do práce s větší radostí a energií.

18.2.2019 v 10:04 | Karma článku: 18.01 | Přečteno: 876 | Diskuse
Počet článků 97 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1146
Jsem slušňák. Je slušné se na začátek představit a říct o sobě pár věcí, abych zamezil nejrůznějším mediálním spekulacím. Jsem myš. Myš domácí, pro zástupy milovníků latiny „mus musculus“, žádná krysa, žádnej potkan nebo nedej bože „myš vulkánská – mus vulcani“ Jsem někdo, kdo se rozhodl vyjít se svým kožichem na trh a kdo chce kousek dál od něj zapálit novou pochodeň. Jsem někdo, kdo nikdy nechtěl psát myší. Jsem Kabir! Více o mně najdete na mém webu www.kabir.cz

Najdete na iDNES.cz